Aktualności

PIELGRZYMKA DO FATIMY

2017-02-21 01:00:00, komentarzy: 0

W tym roku planowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Fatimy i po Półwyspie Iberyjskim. 


Odwiedzamy między innymi miasta: Awillę, Santiago de Compostella, Fatimę, Lizbonę, Sewillę, Grenadę, Kordobę oraz Toledo i Madryt.


Termin: 16 - 24 sierpnia 2017

Koszt: 2430 PLN + 390 €


Informacje i zapisy: ksiądz Probosz Jan Pawlak  (telefon: 605-423-444 lub 68 453-98-21)Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się poniżej.


Dzień 1

8.30 - zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd autokarem na lotnisko. Wylot do Madrytu planowany jest z Berlina o godzinie 15.45. Po przylocie do Madrytu przejazd na nocleg w okolice Awilii.


Dzień 2

Po śniadaniu udamy się do Awilli. W mieście tym urodziła się między innymi św. Teresa. Podziwiać tam będziemy wspaniale zachowane mury obronne oraz Katedrę i Stare Miasto. Po pobycie w Awilli przejazd na nocleg w okolice Santiago de Compostella.


Dzień 3

Dzień rozpoczniemy od pobytuw Santiago de Compostela. Według legendy miasto to powstało dzięki biskupowi Irii, który doprowadzony przez gwiazdę (z łacińskiego campus stellae - "pole gwiazdy" stąd nazwa miasta), odkrył tu ok. 830 grób św. Jakuba Starszego apostoła. W roku 896 król Asturii Alfons II Wielki wybudował nad grobem bazylikę. Tak jak miliony pielgrzymów, poprzez stulecia tego Sanktuarium, my także nawiedzimy grób Św. Jakuba i będziemy spacerować po uliczkach tego przepięknego galicyjskiego miasta. Około godziny 14.00 nastąpi wyjazd do Fatimy. Po przyjeździe do Fatimy zakwaterowanie i posiłek. Tego dnia planowany jest udział w modlitwie różańcowej i procesji Maryjnej.


Dzień 4

Dzień w całości poświęcony na pobyt w Fatimie - miejscu kultu Maryjnego - celu pielgrzymek z całego świata (udział w uroczystościach związanych z objawieniem). Przewidziany jest także czas do osobistego wykorzystania.


Dzień 5

Dzień rozpoczniemy od udziału we Mszy Św. na terenie Sanktuarium, po której udamy się na śniadanie. Z Fatimy przejedziemy do Lizbony. Lizbona to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Rsetauradoras oraz pomnik w Belem wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza. Nocleg w okolicach Meridy.


Dzień 6

Po śniadaniu planowany jest wyjazd do Sewilli. W Sewillizobaczymy między innymi: Katedrę, Wieżę Giralda, Ratusz, Santa Cruz, Stare Miasto, Alkazar oraz obiekty wystawy Ibero-Amerykańskiej. Noc spędzimy w okolicach Kordoby.


Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Granady, miasta założonego przez Arabów w VIII wieku. W mieście tym zobaczymy: Alhambrę – pałac Kalifów (władców ostatniego państwa muzułmańskiego w Europie) i Generalifie ich prywatne ogrody. Po pobycie w Grenadzie udamy się do Kordoby (kiedyś największego miasta Europy). Podczas naszego zwiedzania Kordoby zobaczymy między innymi: Mezquita Catedral – chyba najwspanialszy na świecie przykład arabskiej sztuki budowlanej, Pałac Biskupi oraz Ulicę Kwiatów. Po zwiedzaniu Kordoby przejazd na nocleg z dnia poprzedniego.


Dzień 8

Z okolic Kordoby, po śniadaniu udamy się do Toledo – jednego z najpiękniejszych miast świata, siedziby Prymasa Hiszpanii. Miasto to poznamy podczas spaceru po najstarszej jego części Nocleg w okolicach Madrytu.


Dzień 9

O godzinie 7.00 opuścimy hotel i udamy się do centrum Stolicy Hiszpanii, gdzie zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Puerta del Sol poprzez Plaza Mayor i przy Pałacu Królewskim. Z centrum Madrytu udamy się na lotnisko w Madrycie skąd o godzinie 12.00 odlecimy do Berlina. Zakończenie wyjazdu około godziny 21.00.ŚWIADCZENIA:

- autokar z klimatyzacją

- przelot samolotem

- obsługę pilota ze znajomością trasy i obiektów zwiedzanych;

- noclegi w hotelach klasy turystycznej *** pokoje 2 lub 3 osobowe (do pokoju jednoosobowego dopłata 310,-€) ;

- ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i KL (koszty leczenia).

- wyżywienie: śniadanie od 2 do 9 dnia, posiłki wieczorne od 1 do 8 dnia.

 

Uwaga! Wstępy opłaca uczestnik jeżeli z nich korzysta

Kategorie wpisu: Pielgrzymka
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.