Aktualności

Parafialna pielgrzymka do Lourdes i sanktuariów Francji z okazji 160 rocznicy objawień Maryjnych

2018-03-25 11:06:11, komentarzy: 0

 W lipcu (od 11 do 18 lipca ) 2018 roku organizowana jest pielgrzymka do Lourdes i innych sanktuariów z okazji 160 rocznicy objawień Maryjnych. Szczegółowy plan wyjazdu oraz cena znajdują się poniżej. Zapisy i informacje można otrzymać w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz u Księdza Proboszcza Jana Pawlaka. 


Plan wyjazdu: 


Dzień 1

12.00 - zbiórka uczestników wyjazdu na lotnisku w Poznaniu i następnie przelot do Paryża , gdzie spędzimy dwa noclegi. Przed dojazdem do hotelu na nocleg zobaczymy jeszcze Wieżę Eiffla, do której udamy się poprzez Ogrody Trocadero i Plac Warszawski (wstęp na wieżę około 16€).

 

Dzień 2

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta o swoistym uroku, stolicy Francji, ale często nazywanego też stolicą świata. Historycznym centrum Paryża jest wyspa Cite, od której rozpoczniemy poznawanie tego urokliwego miasta. Poznamy więc Katedrę Notre Dame, Ratusz Miejski, Centrum Kultury im. G. Pompidou, słynne Hale Paryskie, na których miejscu obecnie powstały tereny zielone, a w podziemiach wybudowano centrum handlowe, którego architekturą (ale nie tylko) będziemy się zachwycać. W dalszej części tego spaceru odwiedzimy Pałac Królewski, w którym rezydował słynny kardynał Richelieu, dojdziemy do Luwru, który pierwotnie spełniał funkcję warowni – przebudowany przez Franciszka I, a następnie przez Katarzynę spełniał rolę rezydencji królewskiej. Ostatecznie dzisiaj jest siedzibą jednego z największych muzeów świata, którego wnętrz jednak nie będziemy oglądali. Sprzed Luwru udamy się pod Łuk Triumfalny na placu Charles de Gaulle-Etoile, który jest zakończeniem Pól Elizejskich. Dnia tego przewidziany jest także pobyt w Kaplicy Cudownego Medalika. Nocleg w okolicy Paryża.

 

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Lisieux. Do tego Sanktuarium każdego roku przybywa ponad milion pielgrzymów. Lisieux - miasto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, nazwanej w 1910 roku przez Piusa X „największą świętą czasów współczesnych”. Po pobycie w tym Sanktuarium udamy się do Mont Saint-Michel – Sanktuarium Góry Świętego Michała. Znajduje się tam wspaniałe opactwo benedyktynów wzniesione na małej wysepce wybrzeża atlantyckiego. Według legendy Archanioł Michał nakazał w 708 roku Aubertowi, biskupowi Avranches, zbudowanie w tym miejscu kaplicy (wstęp do klasztoru około 9€). Nocować będziemy w okolicach Rennes.

 

Dzień 4

Po noclegu udamy się do największego miejsca pielgrzymek na ziemi francuskiej - Lourdes. Po przyjeździe do Lourdes zakwaterowanie w hotelu, posiłek wieczorny i udział w Procesji Maryjnej z lampionami.

 

Dzień 5

Pobyt w Lourdes- centrum pielgrzymek położone na skraju Pirenejów. W tym miejscu Bernadette Soubirous 18 razy widziała Matkę Boską. Tu została zbudowana w 1858 roku świątynia. Od tego czasu wiele osób nawiedzających sanktuarium odzyskało w cudowny sposób zdrowie. Obecnie każdego roku ponad 5 milionów osób odwiedza Sanktuarium, modli się w cudownej Grocie, odwiedza podziemną Bazylikę i świątynię wybudowaną nad Grotą, zażywa kąpieli i uczestniczy w Drodze Krzyżowej. Nasz pobyt w Lourdes pozwala na spełnienie tego pielgrzymiego programu. Możliwość udziału we Mszach Św., w wieczornej procesji z lampionami – Procesji Maryjnej, w Drodze Krzyżowej , a także kąpieli w wodzie ze źródła Lourdes.

 

Dzień 6

Po Mszy Św. wyjazd do Andory - jednego z mniejszych państw Europy. Państwo to nie posiada zabytków, którymi turysta mógłby się zachwycać. Andora przyciąga na swoje terytorium miłośników zakupów. Tego dnia przewidziany jest pobyt w Carcassonne. W mieście tym (częściowo zrekonstruowanym w XIX w. przez E. Viollet-le-Duca) będziemy mieli okazję zobaczyć najlepiej zachowane w Europie mury obronne - zewnętrzne i wewnętrzne, z basztami, bramami i barbakanem. Wewnątrz pierścienia murów zobaczymy Zamek (z zewnątrz) oraz romańsko-gotycki kościół St.-Nazaire (XI-XIV w.). 

 

 

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd z Andory w okolice Barcelony. W czasie tego dnia przewidziany jest pobyt na Montserrat – duchowej stolicy Katalonii, gdzie największą czcią otaczana jest figura Czarnej Madonny. Po pobycie na Montserrat udamy się na zwiedzanie stolicy Katalonii - Barcelony. W czasie naszego krótkiego pobytu w tym mieście odwiedzimy Katedrę Św. Eulalii oraz otaczającą ją najstarszą dzielnicę Barcelony, przejdziemy słynnymi Bulwarami Ramblas oraz odwiedzimy tereny Wystawy Światowej z 1929 roku i Olimpiady z 1992 roku. Nocleg w okolicach Barcelony.

 

Dzień 8

W okolicy godziny 08:00 wyjazd z hotelu i przejazd na lotnisko do Barcelony skąd o godzinie 10:40 nastąpi wylot powrotny do Poznania. Lądowanie na Ławicy zaplanowane jest na godzinę 13:35 – po odebraniu bagaży zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: 1790 PLN + 460 Euro

Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest dostarczenie wypełnionego zgłoszenia oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 1000 PLN; pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej do 31 dni przed odlotem.


Cena obejmuje:

 • przelot samolotem na trasie Poznań – Paryż oraz Barcelona - Poznań

 • przejazdy autokarowe na trasie pielgrzymki,

 • zakwaterowanie w hotelach **/*** - pokoje 2,3 osobowe,

 • śniadania od 2-go do 8-go dnia oraz obiadokolacje od 1-go do 7-go dnia,

 • opiekę pilota i kapłana,

 • ubezpieczenie KL, NNW, BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie obejmuje:

 • opłat związanych z realizacją programu, lokalnych przewodników oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup
  (ok. 25 €/os.) – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,

 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 800 PLN/os. za cały wyjazd,

 • napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.UWAGA!

 • dowód osobisty musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki
 • Msze będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki
 • uczestnicy mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z wyjazdu (ubezpieczenie od kosztów rezygnacji wynosi 190 PLN/os. – płatne przy podpisywaniu umowy)
 • dopuszczalny bezpłatny bagaż rejestrowany: 32kg, bagaż podręczny: 10kg oraz mały bagaż podręczny – np. torebka
 • program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • ilość uczestników jest ograniczona
 • godziny odlotów mogą ulec zmianie
 • ceny wstępów mogą ulec zmianie

 

Kategorie wpisu: Pielgrzymka
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.