.
News Ticker Demo
OSOBY PRZEBYWAJĄCE W KOŚCIELE MAJĄ OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST I NOSA ORAZ ZACHOWANIA DYSTANSU SPOŁECZNEGO.
SPOTKANIE RODZINY RADIA MARYJA W PARAFII PW. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W ZIELONEJ GÓRZE

Papież Franciszek o przypadającej w czwartek 15. rocznicy jego śmierci świętego Jana Pawła II

2020-04-02 17:59:23, komentarzy: 0

Franciszek o świętym Janie Pawle IIPapież Franciszek podczas kolejnej audiencji generalnej bez udziału wiernych zachęcił Polaków do zawierzenia siebie wstawiennictwu świętego Jana Pawła II w obecnych czasach zagrożenia. Przypomniał o przypadającej w czwartek 15. rocznicy jego śmierci.

Zwracając się w środę do Polaków za pośrednictwem watykańskich mediów Franciszek powiedział: "Bracia i siostry, współczesny człowiek dostrzega znaki śmierci, które na horyzoncie cywilizacji stały się bardziej obecne. Coraz bardziej żyje w lęku, zagrożony w samym rdzeniu swojej egzystencji".

"Gdy będzie wam trudno, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi: wiedzcie, że nie jesteście sami. On wam towarzyszy i nigdy nie zawodzi" - dodał papież.

"W tych trudnych dniach, które przeżywamy, zachęcam was do zawierzenia siebie Bożemu Miłosierdziu i wstawiennictwu świętego Jana Pawła II, w przededniu 15. rocznicy jego śmierci" - podkreślił Franciszek.

Podobnie jak poprzednie audiencje generalne w czasach pandemii, także ta odbyła się w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim.

zrodlo www.gosc.pl

Czytania na dziś   KLIKNIJ
Intencja powszechna: Szacunek dla zasobów planety.
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.