.
News Ticker Demo
Niedzielne Msze święte są transmitowane na naszej stronie
Z racji trwającej epidemii zachęcamy do rekolekcji w mediach.
Różaniec o oddalenie pandemii codziennie o 20:30 na FB i naszej stronie
Pamiętajmy, że teraz w kościele może znajdowac się maksymalnie 5 osób

Obchodzimy niedzielę „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

2020-03-08 10:18:16, komentarzy: 0

W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy niedzielę „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. W tym roku przeżywamy ją 8 marca pod hasłem „Eucharystia i misje”. Ofiary zbierane tego dnia do puszek są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom, aby mogli prowadzić dzieła ewangelizacyjne, edukacyjne, medyczne i charytatywne.

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Jerzy Mazur podkreślił, że Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami uświadamia nam naszą odpowiedzialność za głoszenie Chrystusa w świecie. „Nawet jeśli nie wyjeżdżamy do krajów misyjnych, jesteśmy misjonarzami. Poprzez modlitwy oraz ofiary wspieramy misjonarki i misjonarzy w ich niełatwej posłudze” – napisał w specjalnym komunikacie na niedzielę „Ad Gentes” bp Jerzy Mazur. Zachęcił też, do tego, by 8 marca jednoczyć się w modlitwie z 1903 misjonarkami i misjonarzami z Polski, głoszącymi orędzie ewangeliczne w 98 krajach misyjnych.

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zaznaczył jednocześnie, że dziękuje wszystkim chorym i starszym, którzy swoje cierpienia i trudy ofiarowują w intencji misjonarzy. Podkreślił: „Szczególną prośbę kieruję do chorych, starszych i wszystkich, którzy dźwigają krzyż osamotnienia, cierpień duchowych i fizycznych, aby jednocząc się z krzyżem Chrystusa ofiarowywali je w intencjach misji”.

Bp. Jerzy Mazur dziękując wspólnotom parafialnym i grupom misyjnym oraz wszystkim darczyńcom, prosi o dalsze wsparcie misji: „Pomóżmy dziś misjonarkom i misjonarzom przekazując ofiary do puszek. By móc prowadzić wiele dzieł ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych, potrzebują środków materialnych” – wskazał przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, które w imieniu Kościoła w Polsce pomaga misjom w ubiegłym roku zrealizowało ponad 180 projektów o wartości ponad 850 000 zł i wsparło misjonarzy dotacjami na sumę prawie 2 mln zł. O tym, że ofiary zbierane do puszek w II Niedzielę Wielkiego Postu są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” działającego przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zdecydowała Konferencja Episkopatu Polski podczas zebrania plenarnego we wrześniu 2005 r. Dzieło można wesprzeć przez cały rok, wysyłając SMS na numer 72 032 o treści „Misje”.

BP KEP

fot. misje.pl

Komunikat bp. Jerzego Mazura, Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

Kategorie wpisu: Wielki Post, Teksty wewnetrzne

Zielona Góra  23.03.2020 r.
WNK 18/2020

Zarządzenie dotyczące organizacji I Komunii Świętej
w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Uroczystości pierwszokomunijne zwyczajowo organizowane są wmaju.
Na chwilę obecną jest za wcześnie, aby podejmować jakiekolwiek decyzje w tej sprawie (np. o ich odwołaniu czy przesunięciu na wrzesień). Uzależnione one będą przede wszystkim od zarządzeń władz państwowych i wynikać będą z troski o dobro i bezpieczeństwo dzieci oraz ich rodzin. Wydaje się zasadnym, aby z decyzją
poczekać do powrotu dzieci do szkół. Sytuacja jest nadzwyczajna, stąd wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia, cierpliwości a zarazem gotowości na każdy scenariusz.
Ks.W. Lechów
Dyrektor WNK

Marzec 2020
Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach.Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.