Aktualności

Nowa Encyklika Franciszka - LAUDATO SI

2015-07-15 22:27:09, komentarzy: 0

 

 Ojciec Święty Franciszek w połowie czerwca przekazał światu swoją drugą Encyklikę. "Laudato Si" czyli "Pochwalony bądź" to tytuł nowej Encykliki Papieża. Zapraszamy do zapoznania się z treścią tego ważnego tekstu. 

 

Tytuł nowej Encykliki to fragment inwokacji świętego Franciszka. Święty znany jest z obrony i szacunku do każdego stworzenia na Ziemi. Papież Franciszek nadając taki tytuł swojej drugiej Encyklice wyraźnie wskazał, że jest to dokument dotyczący ochrony środowiska przyrodniczego i troski o nasz wspólny dom. Papież tak mówi o swojej Encyklice: Jaki rodzaj świata chcemy przekazać tym, którzy będą po nas, dorastającym dzieciom? Pytanie to dotyczy nie tylko w sposób wyizolowany środowiska, ponieważ nie można podnieść tej kwestii w sposób fragmentaryczny - mówi Franciszek. "Po co się narodziliśmy? W jakim celu pracujemy i walczymy? Dlaczego ta ziemia nas potrzebuje?".  Jeśli nie postawimy sobie tych podstawowych pytań - pisze Papież - "to nie sądzę, aby nasze niepokoje ekologiczne mogły doprowadzić do istotnych efektów". Zapraszamy do lektury tego ważnego tekstu Papieża Franciszka.

 

 

Pełny tekst Encykliki dostępny online TUTAJ

można pobrać Encyklikę w języku polskim na swój komputer (pdf) TUTAJ

 

Kategorie wpisu: Encykliki
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.