Aktualności

NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO...

2014-12-25 21:04:57, komentarzy: 0

Na początku było SŁOWO, a SŁOWO było u Boga, i Bogiem było SŁOWO.

Ono było na początku u Boga.

Wszystko przez NIE się stało (...)

SŁOWO stało się ciałem i zamieszkało między nami!

( J 1, 1-3. 14)


Kochani Parafianie, Drodzy Goście!

Jesteśmy przesączeni słowami, wielością obrazów, mnogością zdarzeń i dźwięków. Na całym świecie, każdego dnia dzieje się tak wiele i to wszystko jest naszym udziałem. Sprawia to nie tylko telewizja, lecz także radio, i internet, gazety. W Tym natłoku wiadomości, filmów i muzyki dociera do nas jedno SŁOWO, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami. Może dlatego świat na chwilę jakby się wycisza, spowalnia aby można było usłyszeć płacz Nowonarodzonego, śpiew kolęd i pastorałek... Radość w sercach wierzących przepełnia cały ziemski glob.

Kochani! Niech prawda o Bożym Objawieniu, która jest podstawą chrześcijańskiego przepowiadania zamieszka w naszych sercach. A stanie się tak wtedy, gdy słuchając natchnionych słów otworzymy się na Boga, oczyścimy nasze serca i przyjmiemy Jezusa Chrystusa jako naszego Pana.

Tego życzę sobie, wszystkim moim Współpracownikom, Parafianom i Gościom.

Niech SŁOWO stanie się źródłem radości w nas, wokół nas i w całej umiłowanej Ojczyźnie.

 


Ks. Jan Pawlak z Księżmi: Krzysztofem Hołowczakiem i Grzegorzem Mikołajczakiem
oraz z Siostrami Benedyktynkami

Kategorie wpisu: Boże Narodzenie
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.