Aktualności

MSZA ŚWIĘTA DLA SAMOTNYCH

2014-11-12 21:30:24, komentarzy: 0


Samotność jest dla wielu ludzi tragicznym cierpieniem a nie modnym znakiem czasu, jak się ją "lansuje". Wrodzona nieśmiałość, zranienia uczuciowe, konsumpcjonizm, zatracenie w pracy często utrudniają znalezienie upragnionej miłości, która dla chrześcijanina wiąże się dodatkowo z określonymi wartościami moralnymi.


Tymczasem wystarczy otworzyć się, zrobić mały pierwszy krok, wyjść naprzeciw drugiej osobie, aby odnaleźć swoją "drugą połówkę". Taką szansę dają coraz liczniejsze Msze Święte dla samotnych, na których poznali się jeszcze jako "single" liczni dzisiejsi szczęśliwi małżonkowie, żyjący aktywnie wiarą i kochający się wzajemnie oraz zrodzone w takich małżeństwach dzieci, odpowiedzialni rodzice. Dla Pana Boga nie ma bowiem nic niemożliwego!

 

Koścół Katolicki wychodzi z konkretną inicjatywą do samotnych, bazując nie na medialnych stereotypach singli ale na sakramentalnych prawdach wiary, praktyczne realizując społeczną misję umacniania rodziny. Ponadto uczestnicy takich spotkań budują wspólnotę i na nowo odkrywają swoją ludzką wartość, nie czują się "wybrakowani", więcej, uważają daną im szansę poznania się za lepszą od dyskotek czy Internetu.

 

Pomyślmy, ilu z nas lub wokół nas mogłoby skorzystać z tego daru? Jest coraz więcej posługujących kapłanów i animatorów świeckich, rozwijających to dzieło. Przyłączmy się i my, "tu i teraz"! Pierwsza taka Msza (wraz z krótkim spotkaniem przy herbacie tuż po niej, w salce przykościelnej ) odbędzie się w piątek, 21 listopada 2014, o godzinie 18:00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. przy ul. Aliny 17 w Zielonej Górze, kolejna – już 3 lutego 2015, o godzinie 18:00, w tym samym miejscu.


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

  

 

Organizatorzy projektu: Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Św. ksiądz prałat Jan Pawlak

oraz małżonkowie Monika i Krzysztof Herbut, członkowie Domowego Kościoła

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.