News Ticker Demo
W związku z nowymi rygorami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie 89 osób. Przypominamy o zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek. Dziękujemy za zrozumienie.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MODLITWY ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN NA BLISKIM WSCHODZIE

2014-08-25 20:15:13, komentarzy: 0

Arabska literka "n", jako pierwsza litera słowa “nasrani”, czyli chrześcijanie ("Nasara" - Chrześcijanin), w ostatnim czasie znalazła się na wielu domach chrześcijan w Mosulu. Jest to znak, że te domy przechodzą na własność państwa islamskiego. Dziś te domy są już puste - chrześcijanie albo zostali zabici albo zmuszeniu do ucieczki. Obecność chrześcijan w Mosulu (byli tam od I wieku) została zakończona.

 


Dziś, pod tą literą, cały chrześcijański świat jednoczy z naszymi braćmi prześladowanymi i zabijanymi w Iraku. Kościół w Iraku umiera. Słowo "rzeź chrześcijan" w tamtych okolicznościach jest niestety smutna rzeczywistością. Są krzyżowani, masowo rozstrzeliwani, odcinają im głowy maczetami... 

 

Dzień 26 sierpnia br. został ustanowiony Dniem Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Polscy Biskupi zachęcają, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej i ofiarować Komunię Świętą w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Proszą także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.

 

 

 

Papież Franciszek zwrócił się do nas wszystkich:

"Proszę wszystkich ludzi dobrej woli, by przyłączyli się do mnie w modlitwie za irackich chrześcijan i całą bezbronną ludność (...) Proszę, znajdźcie dziś chwilę, by pomodlić się za tych wszystkich, których zmuszono do opuszczenia swych domów w Iraku".

 

10.08.2014 po modlitwie Anioł Pański powiedział:

"Drodzy bracia i siostry! Niedowierzanie i przerażenie wywołują w nas wiadomości napływające z Iraku. Tysiące ludzi, a wśród nich tylu chrześcijan, jest brutalnie wyrzucanych ze swych domów, dzieci umierają z pragnienia i głodu podczas ucieczki, kobiety są porywane, ludzie giną w masakrach; [panuje] wszelkiego rodzaju przemoc, przede wszystkim zniszczenia, niszczone są domy, dziedzictwo religijne, historyczne i kulturowe. Wszystko to poważnie obraża Boga i poważnie obraża ludzkość. Nie wolno siać nienawiści w imię Boże! Nie wolno prowadzić wojny w imię Boże! My wszyscy, myśląc o tej sytuacji, o tych ludziach, wyciszmy się teraz i módlmy się."

 

 

Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie potrzebują naszego wsparcia!


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Czytania na dziś   KLIKNIJ
Intencja powszechna: Szacunek dla zasobów planety.
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.