Aktualności

KONCERT TGD W ZIELONEJ GÓRZE

2014-05-14 13:39:42, komentarzy: 0

W dniach 10.05-11.05.2014 w Zielonej Górze odbył się II Festiwal Dekanalny "Schola-2014" zorganizowany przez Stowarzyszenie "Pro Cultura et Musica im. Edyty Stein". Patronat na Festiwalem objął Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, Stefan Regmunt.


W przeglądzie festiwalowym uczestniczyło 9 grup muzycznych z naszej diecezji. Wśród laureatów konkursu znalazły się schole: Dzieci Maryi ze Słubic, z parafii Narodzenia NMP z Wilkowa, Dobre Wiadomości z Drzonkowa, z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Zielonej Góry oraz Przystań z Nowogrodu Bobrzańskiego. Dodatkowo schola z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego otrzymała Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu poświęconego św. Janowi Pawłowi II. 


Jedną z nagród dla zwycięzców był występ podczas koncertu zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia) - polskiego pop-gospelowego chóru chrześcijańskiego. Każda ze scholi miała możliwość wykonania jednego utworu wybranego spośród wykonywanych na przeglądzie. Schola z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego jako jedyna otrzymała możliwość wykonania dwóch utworów. Koncert ten był zwieńczeniem Festiwalu.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.

Aby zobaczyć zdjęcia, kliknij aparat.  

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.