Komunikat z okazji Tygodnia Modlitw o trzeźwość

2017-02-21 00:23:27, komentarzy: 0

KOMUNIKAT BP. TADEUSZA LITYŃSKIEGO Z OKAZJI TYGODNIA MODLITW O TRZEŹWOŚĆ

Drodzy Diecezjanie!

Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości pod hasłem „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Każdy z nas może wnieść osobisty wkład w dzieło Kongresu przez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa. Wyjątkowo cennym darem jest dar całkowitej abstynencji od alkoholu. Zachęcam do ofiarowania tego daru szczególnie w okresie całego Wielkiego Postu, który rozpocznie się w Środę Popielcową, 1 marca br. Niech nasza postawa, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i naszej ojczyzny.

Z pasterskim błogosławieństwem

+Tadeusz Lityński
                                                                                  Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Kategorie wpisu: Listy Pasterskie