Aktualności

KOMUNIKAT BISKUPA ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEGO STEFANA REGMUNTA NA CZAS WAKACJI I URLOPÓW W ROKU WIARY 2013

2013-06-11 13:31:00, komentarzy: 0

 

 

Drodzy Diecezjanie!

Już wkrótce rozpocznie się okres wakacyjnych wyjazdów i urlopów. Wielu z Was uda się na zasłużony odpoczynek, aby zregenerować siły po wytężonej pracy. Letnie wakacje to także czas wypoczynku dla uczniów i studentów. Zapewne także i oni będą chcieli spędzić ten wolny od nauki czas w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Tegoroczne wakacje przypadają w szczególnym dla całego Kościoła czasie. Trwa Rok Wiary ogłoszony przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Papież zachęcił nas, byśmy w tym roku przyjrzeli się naszej wierze. Podkreślił, że „nie możemy się zgodzić, aby sól zwietrzała, a światło było trzymane pod korcem (por. Mt 5, 13-16). Także współczesny człowiek, jak Samarytanka przy studni, może na nowo odczuć potrzebę pójścia, aby słuchać Jezusa, który wzywa nas do wiary w Niego i zaczerpnięcia z jego źródła, wytryskującego wodą żywą (por. J 4, 14). Musimy na nowo odkryć smak karmienia się Słowem Bożym, wiernie przekazywanym przez Kościół i Chlebem życia, danymi jako wsparcie tym, którzy są Jego uczniami (por. J 6, 51). Nauczanie Jezusa w rzeczywistości nadal rozbrzmiewa w naszych dniach z tą samą mocą: Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki(J 6, 27)” (Porta Fidei, n. 3).

 

 

 

Drodzy Diecezjanie!

W nawiązaniu do tej papieskiej zachęty pragnę Was zaprosić do podjęcia pewnych konkretnych kroków w trosce o duchowy wzrost i rozwój wiary. Warto poświęcić w tym celu część swoich wakacji czy urlopu wybierając się na rekolekcje czy na pielgrzymkę. Wiem, że wielu z Was nosi w sercu pragnienie takiego czasu zatrzymania się i wyciszenia. Zdarza się jednak, że różnych powodów wciąż odkładacie realizację tego pragnienia na bliżej nieokreśloną przyszłość. Powodowany pasterską troską pragnę Wam powiedzieć, że Rok Wiary to właśnie najlepszy czas, aby wybrać się na pielgrzymkę lub na rekolekcje. W naszej diecezji można skorzystać z wielu różnych propozycji. Organizuje je kuria biskupia, poszczególne parafie, a także działające w naszej diecezji ruchy i stowarzyszenia.

 

Szczególnie pragnę zaprosić Was, drodzy Młodzi, na spotkanie do Świebodzina. W dniach 27-28 lipca spotkamy się pod figurą Chrystusa Króla Wszechświata, aby w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem przeżywać Światowe Dni Młodzieży. Podczas świebodzińskiego spotkania połączymy się poprzez telemost z Rio de Janeiro, gdzie Ojciec Święty spotka się na czuwaniu modlitewnym z młodzieżą z całego świata.

 

Potrzebne informacje o wakacyjnych inicjatywach znajdziecie w naszych diecezjalnych tygodnikach i na portalach internetowych. Chętnie udzielą ich Wam również Wasi duszpasterze. W Roku Wiary podejmijcie trud jeszcze większego zbliżenia się do Jezusa, naszego Pana i Zbawcy, jedynego Odkupiciela człowieka. Na czas letniego wypoczynku udzielam Wam z serca pasterskiego błogosławieństwa. Moją modlitwą ogarniam wszystkich, także tych, którzy z różnych powodów w czasie wakacji będą musieli pracować.

Wasz Biskup
+ Stefan Regmunt

Zielona Góra, 11 czerwca 2013 r.

Kategorie wpisu: Listy Pasterskie
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.