.
News Ticker Demo
Niedzielne Msze święte są transmitowane na naszej stronie
Z racji trwającej epidemii zachęcamy do rekolekcji w mediach.
Różaniec o oddalenie pandemii codziennie o 20:30 na FB i naszej stronie
Pamiętajmy, że teraz w kościele może znajdowac się maksymalnie 5 osób

Kochani Parafianie, Drodzy Goście!

2019-12-26 11:24:03, komentarzy: 0

«Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». 

Łk 2, 10-12

 

Kochani Parafianie,

Drodzy Goście!

 

Ta radosna nowina rozbrzmiewa od dwóch tysięcy lat. Ludzkość, która oczekiwała pokoju, zgody, miłości,poszanowania prawdy, życia, słyszy, że Bóg, po raz kolejny, chce ratować człowieka.

W rzeczywistości bowiem narodzenie Jezusa zapowiada czas duchowej walki. Moce ciemności zostają wstrząśnięte, a złu obwieszcza się jego koniec. W misterium Nowonarodzonego kryje się zapowiedź walki i duchowego zmagania, które stoczyć będzie musiał każdy z nas – ten, kto autentycznie pragnie zaprosić Boga do swego życia. Nie powinno nas to jednak przerażać. Przeciwnie, możemy być pewni, że Bóg zawsze zwycięża w tych, w których się rodzi.

Życzę sobie i Wam wszystkim, prawdziwego narodzenia się Boga w naszych sercach, w naszych rodzinach, domach, w naszym mieście, w naszej Ojczyźnie i Europie. Wtedy, gdy On w nas zamieszka będzie w świecie Jego miłość i Pokój.

 

Kategorie wpisu: Boże Narodzenie
« powrót

Dodaj nowy komentarz

                                                                                                                                                        Zielona Góra  23.03.2020 r.
WNK 18/2020

Zarządzenie dotyczące organizacji I Komunii Świętej
w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

          Uroczystości pierwszokomunijne zwyczajowo organizowane są wmaju.
Na chwilę obecną jest za wcześnie, aby podejmować jakiekolwiek decyzje w tej sprawie (np. o ich odwołaniu czy przesunięciu na wrzesień). Uzależnione one będą przede wszystkim od zarządzeń władz państwowych i wynikać będą z troski o dobro i bezpieczeństwo dzieci oraz ich rodzin. Wydaje się zasadnym, aby z decyzją
poczekać do powrotu dzieci do szkół. Sytuacja jest nadzwyczajna, stąd wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia, cierpliwości a zarazem gotowości na każdy scenariusz.
Ks.W. Lechów
Dyrektor WNK
Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
Marzec 2020
Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach.Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.