Aktualności

JUBILEUSZ 700-lecia KAPLICY NA WINNICY - ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI

2014-10-09 08:11:07, komentarzy: 0

 

28 września nasza Parafia oraz cała Zielona Góra obchodziła jubileusz 700-lecia Kaplicy Matki Bożej na Winnicy. 


Uroczystą Mszę Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bpa Stefana Regmunta poprzedził spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży ze scholi i oazy młodzieżowej. Zgromadzeni goście podczas spektaklu mieli okazję wsłuchać się w słowa Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego, gorliwego czciciela Matki Bożej, który 14 lutego 1953 roku wypowiedział słowa "Wszystko postawiłem na Maryję" - to właśnie Jemu zawdzięczamy motto Jubileuszu. 

 

W kruchcie kościoła mieliśmy okazję zobaczyć wystawę plastyczną i fotograficzną - prace, które powstały na konkurs pod hasłem "700 lat opieki Maryi nad Winnym grodem" zorganizowany przez parafialną Akcję Katolicką przy pomocy Katechetów i Nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 17. 

 

Wszystkie grupy parafialne włączyły się do aktywnego uczestnictwa we Mszy Świętej oraz do uświetnienia Uroczystości. 

 

 

Wszystkim i każdemu z osobna serdecznie dziękujemy!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Uroczystości. 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.