JAM ZWYCIĘŻYŁ ŚMIERĆ, PIEKŁO I SZATANA!

2015-04-05 15:43:40, komentarzy: 0

Drodzy Goście, Kochani Parafianie!

Odwagi! Jam zwyciężył śmierć, piekło i szatana! Czy te słowa Zmartwychwstałego Pana dziś do nas docierają?

Odwagę miała Maria Magdalena. Przed świtem pobiegła do grobu, aby namaścić ciało Pana. Nie znalazłszy Go, powiadomiła o tym uczniów. Piotr i Jan również mieli odwagę, gdy spiesznie udali się w to miejsce; co więcej- weszli do wnętrza pustego grobu; weszli i zrozumieli, że Pan powstał z martwych. Piotr miał odwagę świadczyć o żywym Chrystusie przed zebranymi w domu Centuriona w Cezarei. Tak samo odważni i pełni radości byli  pozostali Apostołowie głoszący naukę o Zmartwychwstałym.

Równie odważnym był Apostoł Narodów nawołujący Kolosan, aby dążyli do tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, i Koryntian, aby stali się przaśni i dzięki temu odmienili swoje życie zgodnie z Ewangelią.

Odważni jesteśmy także my, chrześcijanie XXI wieku, spoglądający z wiarą w pusty grób Pański. Odważni, bo inni wokół milczą lub zdawkowo powtarzając pogański slogan "smacznego jajka i mokrego dyngusa", my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który powstał z martwych!

Odwagi! Radości! Pokoju! Zmartwychwstały nam to daje!

Ks. Jan Pawlak, Proboszcz wraz z Księżmi Krzysztofem i Grzegorzem

oraz Siostrami Benedyktynkami Misjonarkami.

MAJ
Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.