Aktualności

FESTIWAL ŻYCIA 24.03-30.03.2014

2014-03-22 19:38:00, komentarzy: 0

„KTO W RODZINIE – TEN NIE ZGINIE”

to hasło tegorocznego Festiwalu Życia, który w tym roku odbywa się już po raz dziewiąty.

 

 

Festiwal Życia to inicjatywa Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin oraz wielu wspólnot, grup

i stowarzyszeń mająca na celu promowanie życia ludzkiego.

Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w dniach 24-30 marca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

Festiwal to tydzień wydarzeń kulturalnych - od 24 do 30 marca – które to wydarzenia odbywać się będą przede wszystkim w Zielonej Górze, choć nie zabraknie ich również w innych miejscach naszego województwa. Inne miejsca to ogólne określenie wszelkich wydarzeń związanych z Uroczystością Zwiastowania Pańskiego (25 marca). Prawie we wszystkich parafiach odbywać się będą spotkania - zarówno modlitewne, jak i kulturalne – promujące ochronę życia każdego człowieka.

 

Chcemy ukazać wartość rodziny, konieczność jej integrowania i wskazania jej roli w społeczeństwie. Naszym celem jest ukazanie piękna trwałej instytucji małżeństwa i rodziny oraz unaocznienie roli, jaką pełnią w rodzinie jej członkowie. Festiwal nie tylko tematycznie ukazuje rodzinę we wszystkich jej wymiarach, lecz również chce wskazać na narzędzia jej formacji. Wspólnie spęczony czas, zabawa, wypoczynek, wyciszenie, hobby, dbałość o zdrowie psychofizyczne i duchowe – to tylko niektóre aspekty, na które zwrócimy uwagę oraz wprowadzimy w czyn u naszych beneficjentów.

 

Serdecznie zapraszam!

Ks. dr Mariusz Dudka – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
Organizator Festiwalu Życia

 

 

Aby zobaczyć szczegółowy program Festiwalu, kliknij Czytaj więcej...

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.