Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017

2017-04-05 00:15:08, komentarzy: 0

Ekstremalna Droga Krzyżowa w tym roku wyrusza pod hasłem DROGA PRZEŁOMU  i rusza w piątek, 7 kwietnia.

Z naszego miasta do wyboru są trzy trasy: Do Świebodzina, do Otynia i na Wzgórze Świętej Anny. Trzecia trasa (Zielona Góra-Wzgórze Świętej Anny) jedną ze stacji ma wyznaczoną przy naszym kościele parafialnym.

Ciągle można się zapisać.

Nie warto żyć normalnie - warto żyć ekstemalnie!

Można przeżyć  Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych.

Słowa uczestników poprzednich edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej:

• "Każdy ma w głowie swoje sprawy, intencje, problemy; każdy ma powód, dla którego idzie."
  • "To wyzwanie, możliwość poczucia Drogi Krzyżowej w inny sposób niż zazwyczaj – fizycznie. Przez natłok pracy nie było czasu, żeby iść na normalną Drogę Krzyżową do kościoła, a ta jest w nocy, więc czas się znalazł."
  • "Chęć sprawdzenia się, utożsamienia z Chrystusem. Bierzemy na drogę nie tylko krzyż brzozowy, bierzemy swoje drobne krzyże."
  • "To ciekawe doświadczenie. Dla niektórych na pewno forma pokuty. Był czas przemyśleć pewne rzeczy, był czas na medytację, wyciszenie się."
  • "Nie warto żyć normalnie, trzeba żyć ekstremalnie. Wysłuchanie rekolekcji wiekopostnych w kościele to nie są żadne ćwiczenia duchowe. Tu, podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wiara styka się z decyzjami woli, emocjami. To jest prawdziwe ćwiczenie, człowiek rzeczywiście może być potem przemieniony."

www.edk.org.pl

Kategorie wpisu: Wielki Post

MAJ
Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.