Aktualności

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

2016-03-13 02:00:00, komentarzy: 0

Po raz pierwszy w naszej diecezji wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Czym jest EDK?  To szansa na indywidualne spotkanie z Bogiem. To sposób na przygotowanie się do Świąt Wielkiej Nocy właśnie w jedną noc. To doświadczenie, które może zmienić życie. To walka z własnymi słabościami, z lękiem. To naśladowanie Chrystusa, który przeszedł pierwszy drogę krzyżową. To trud, który kształtuje charakter. To branie odpowiedzialności za siebie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami - kliknij Czytaj więcej...

 

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych. Ci, którzy szli już EDK, mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, inaczej gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa.


Co o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej mówi jej ideodawca - Ksiądz Jacek Stryczek?


 
Nasza diecezjalna EDK wyruszy 18 marca (piątek) z Kościoła pw. świętego Stanisława Kostki. Ostatnia stacja Drogi Krzyżowej w Świebodzinie przy pomniku Chrystusa Króla. Jest jeszcze kilkanaście miejsc. Pod tym linkiem (KLIK) można się zapisać na pierwszą diecezjalną Ekstremalną Drogę Krzyżową.

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA jest właśnie tym, na co wskazuje jej nazwa. To nie jest "lajcik". Jest ciemna noc, cisza i straszliwe zmęczenie, które ma przybliżyć nas do Boga. Mamy okres Wielkiego Postu - wielu ludzi czyni postanowienia, wyrzeczenia, w których wytrwają lub nie. Ja do niczego nie namawiam, ale od wielu lat obserwuję, że ludziom się nie chce od siebie wymagać. EDK pokazuje, jak wielu jest ludzi, którzy nie zgadzają się na duchowe lenistwo - mówi ksiądz Jacek Stryczek.  

Kategorie wpisu: Wielki Post
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.