Aktualności

DZIEŃ MODLITWY I POSTU W INTENCJI UKRAINY

2014-02-22 20:15:37, komentarzy: 0

W najbliższą niedzielę w kościołach całej diecezji zostanie odczytany apel Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i post w intencji Ukrainy. Natomiast diecezjalna Caritas prosi o wsparcie finansowe dla naszych sąsiadów.

 

 

 

 

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

 

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.


Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 20 lutego 2014 roku

 

 

Za przyczyną Bogurodzicy Dziewicy

módlmy się o pokój i sprawiedliwość na Ukrainie,

o pojednanie stron bratobójczego konfliktu

i o życie wieczne w niebieskiej Ojczyźnie

dla tych, którzy zginęli na kijowskim Majdanie – Ciebie prosimy.
Wysłuchaj nas Panie!

 

 

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, Caritas Polska prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych. Pierwsza transza pomocy w wysokości 50 tys. zł została przekazana Caritas Spes we Lwowie. – Obecnie jedyną możliwą formą pomocy jest pomoc finansowa. Nie ma możliwości przewiezienia przez granicę transportów z pomocą rzeczową – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas. – Zebrane środki przekazywane są na rzecz Caritas Spes we Lwowie i dysponowane według aktualnych potrzeb. Z pierwszych funduszy już zakupiono medyczne środki pomocy – dodaje.

 

Pieniądze można wpłacać na konto Caritas Polska: PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem „Ukraina”. Jednocześnie na rzecz poszkodowanych zostaje uruchomiony charytatywny SMS „POMAGAM” numer 72052, koszt 2,46 zł z VAT.

Kategorie wpisu: Listy Pasterskie
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.