DZIĘKCZYNIENIE ZA BEATYFIKACJĘ KS. PRAŁATA LUIGIEGO NOVARESE I DIECEZJALNY DZIEŃ CHORYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2013-06-04 14:33:00, komentarzy: 0

W rzymskiej bazylice św. Pawła za Murami sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone ogłosił w sobotę - 11 maja 2013 roku błogosławionym - w imieniu papieża Franciszka - ks. Luigi Novarese. Ten włoski kapłan, żyjący w latach 1914-1984, zasłynął jako wielki apostoł chorych. Z myślą o nich założył Pobożną Unię Cichych Pracowników Krzyża.

Obchody diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację bł. ks. prałata Luigiego Novarese, apostoła chorych wraz z Diecezjalną Pielgrzymką Chorych i Niepełnosprawnych odbędą się 8 czerwca br. (sobota) w Domu Uzdrowienia Chorych im. Jana Pawła II w Głogowie. Będzie to także okazja, aby świętować dziesięciolecie domu prowadzonego przez wspólnotę Cichych Pracowników Krzyża, której założycielem jest bł. ks. Lugi Novarese.

Z naszej Parafii również planowany jest wyjazd do Głogowa o godzinie 8:30 z parkingu przy kościele. Koszt wyjazdu ok. 20 zł. Zapisy w zakrystii.

• 10:00 – czuwanie z bł. Luigim Novarese, czas modlitwy i świadectw
  • 11:00 – Msza Święta pod przewodnictwem abp. Zygmunta Zimowskiego, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstw Chorych z udziałem bp. Stefana Regmunta i ks. Janusza Malskiego SOdC, moderatora generalnego Cichych Pracowników Krzyża
  • 13:00 – wspólna biesiada, koncert Orkiestry Górniczo-Hutniczej KGHM, zespołów osób niepełnosprawnych oraz włoskiego muzyka Thomasa Grotto

Liturgia będzie transmitowana przez Telewizję „Trwam” i Radio Maryja.

Kategorie wpisu: Pielgrzymka

MAJ
Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.