.
News Ticker Demo
Niedzielne Msze święte są transmitowane na naszej stronie
Z racji trwającej epidemii zachęcamy do rekolekcji w mediach.
Różaniec o oddalenie pandemii codziennie o 20:30 na FB i naszej stronie
Pamiętajmy, że teraz w kościele może znajdowac się maksymalnie 5 osób

DEKRET USTANAWIAJĄCY KOŚCIOŁY STACYJNE W DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ Z OKAZJI JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA 2015-2016

2015-12-13 12:13:00, komentarzy: 0

DEKRET USTANAWIAJĄCY KOŚCIOŁY STACYJNE

W DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Z OKAZJI JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA 2015-2016 Dnia 8 grudnia 2015 r. decyzją Ojca Świętego Franciszka rozpoczyna się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Papież Franciszek w liście zapowiadającym Rok Święty wyraził pragnienie, aby wierni mogli uzyskać w tym czasie odpust, odbywając pielgrzymkę do Drzwi Świętych w czterech Bazylikach Papieskich w Rzymie, jak również do Bram Miłosierdzia otwartych w każdej katedrze i w kościołach wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego.


W odpowiedzi na pragnienie Ojca Świętego i w trosce o dobro duchowe wszystkich członków wspólnoty diecezjalnej, a także osób przebywających na terenie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, postanawiam, że odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Papieża) mogą uzyskać wierni, którzy na znak głębokiego pragnienia prawdziwego nawrócenia przejdą przez Drzwi Święte w wyznaczonych świątyniach. Są nimi:

 

  • Kościół Katedralny pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp.;

  • Kościół Konkatedralny pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze;

  • Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie;

  • Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach;

  • Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie;

  • Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie;

  • Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu;

  • Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

 

Uroczyste otwarcie Bram Miłosierdzia w tych kościołach odbędzie się w III Niedzielę Adwentu, 13 grudnia br. Zgodnie z wola Ojca Świętego Rok Jubileuszowy zakończy się w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20 listopada 2016 r.


 

Wszystkim duszpasterzom i wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej udzielam pasterskiego błogosławieństwa na jubileuszową drogę przyjmowania Bożego Miłosierdzia. 


 

+ Tadeusz Lityński

 

Promowany na urząd Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego

 


+Stefan Regmunt

 

Administrator Apostolski

 

Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej


 

Zielona Góra, 3 grudnia 2015 r.

Kategorie wpisu: Listy Pasterskie
« powrót

Dodaj nowy komentarz

                                                                                                                                                        Zielona Góra  23.03.2020 r.
WNK 18/2020

Zarządzenie dotyczące organizacji I Komunii Świętej
w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

          Uroczystości pierwszokomunijne zwyczajowo organizowane są wmaju.
Na chwilę obecną jest za wcześnie, aby podejmować jakiekolwiek decyzje w tej sprawie (np. o ich odwołaniu czy przesunięciu na wrzesień). Uzależnione one będą przede wszystkim od zarządzeń władz państwowych i wynikać będą z troski o dobro i bezpieczeństwo dzieci oraz ich rodzin. Wydaje się zasadnym, aby z decyzją
poczekać do powrotu dzieci do szkół. Sytuacja jest nadzwyczajna, stąd wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia, cierpliwości a zarazem gotowości na każdy scenariusz.
Ks.W. Lechów
Dyrektor WNK
Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
Marzec 2020
Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach.Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.