DEKRET USTANAWIAJĄCY KOŚCIOŁY STACYJNE W DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ Z OKAZJI JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA 2015-2016

2015-12-13 12:13:00, komentarzy: 0

DEKRET USTANAWIAJĄCY KOŚCIOŁY STACYJNE

W DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Z OKAZJI JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA 2015-2016

Dnia 8 grudnia 2015 r. decyzją Ojca Świętego Franciszka rozpoczyna się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Papież Franciszek w liście zapowiadającym Rok Święty wyraził pragnienie, aby wierni mogli uzyskać w tym czasie odpust, odbywając pielgrzymkę do Drzwi Świętych w czterech Bazylikach Papieskich w Rzymie, jak również do Bram Miłosierdzia otwartych w każdej katedrze i w kościołach wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego.

W odpowiedzi na pragnienie Ojca Świętego i w trosce o dobro duchowe wszystkich członków wspólnoty diecezjalnej, a także osób przebywających na terenie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, postanawiam, że odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Papieża) mogą uzyskać wierni, którzy na znak głębokiego pragnienia prawdziwego nawrócenia przejdą przez Drzwi Święte w wyznaczonych świątyniach. Są nimi:

• Kościół Katedralny pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp.;

• Kościół Konkatedralny pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze;

• Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie;

• Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach;

• Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie;

• Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie;

• Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu;

• Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Uroczyste otwarcie Bram Miłosierdzia w tych kościołach odbędzie się w III Niedzielę Adwentu, 13 grudnia br. Zgodnie z wola Ojca Świętego Rok Jubileuszowy zakończy się w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20 listopada 2016 r.

Wszystkim duszpasterzom i wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej udzielam pasterskiego błogosławieństwa na jubileuszową drogę przyjmowania Bożego Miłosierdzia.

+ Tadeusz Lityński

Promowany na urząd Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego

+Stefan Regmunt

Administrator Apostolski

Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Zielona Góra, 3 grudnia 2015 r.

Kategorie wpisu: Listy Pasterskie

LIPIEC
Aby kapłani, którzy
w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską,