News Ticker Demo
W związku z nowymi rygorami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie 89 osób. Przypominamy o zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek. Dziękujemy za zrozumienie.

DEKRET USTANAWIAJĄCY KOŚCIOŁY STACYJNE W DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ Z OKAZJI JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA 2015-2016

2015-12-13 12:13:00, komentarzy: 0

DEKRET USTANAWIAJĄCY KOŚCIOŁY STACYJNE

W DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

Z OKAZJI JUBILEUSZU MIŁOSIERDZIA 2015-2016 Dnia 8 grudnia 2015 r. decyzją Ojca Świętego Franciszka rozpoczyna się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Papież Franciszek w liście zapowiadającym Rok Święty wyraził pragnienie, aby wierni mogli uzyskać w tym czasie odpust, odbywając pielgrzymkę do Drzwi Świętych w czterech Bazylikach Papieskich w Rzymie, jak również do Bram Miłosierdzia otwartych w każdej katedrze i w kościołach wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego.


W odpowiedzi na pragnienie Ojca Świętego i w trosce o dobro duchowe wszystkich członków wspólnoty diecezjalnej, a także osób przebywających na terenie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, postanawiam, że odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Papieża) mogą uzyskać wierni, którzy na znak głębokiego pragnienia prawdziwego nawrócenia przejdą przez Drzwi Święte w wyznaczonych świątyniach. Są nimi:

 

  • Kościół Katedralny pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp.;

  • Kościół Konkatedralny pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze;

  • Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie;

  • Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach;

  • Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie;

  • Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie;

  • Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu;

  • Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

 

Uroczyste otwarcie Bram Miłosierdzia w tych kościołach odbędzie się w III Niedzielę Adwentu, 13 grudnia br. Zgodnie z wola Ojca Świętego Rok Jubileuszowy zakończy się w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20 listopada 2016 r.


 

Wszystkim duszpasterzom i wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej udzielam pasterskiego błogosławieństwa na jubileuszową drogę przyjmowania Bożego Miłosierdzia. 


 

+ Tadeusz Lityński

 

Promowany na urząd Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego

 


+Stefan Regmunt

 

Administrator Apostolski

 

Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej


 

Zielona Góra, 3 grudnia 2015 r.

Kategorie wpisu: Listy Pasterskie
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Czytania na dziś   KLIKNIJ
Intencja powszechna: Szacunek dla zasobów planety.
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.