CODZIENNIE ODNAWIAM ŚLUBY

święto Ofiarowania Pańskiego.

Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego

W naszej diecezji posługuje 188 sióstr zakonnych,

99 księży zakonników i 9 braci zakonnych.

2 lutego szczególnie pamiętajmy w swoich modlitwach o zakonnikach i zakonnicach.

2 lutego w gorzowskiej katedrze o godzinie 10:30 Mszę Świętą odprawi bp Paweł Socha, natomiast w zielonogórskiej konkatedrze o godzinie 11:00 – bp Stefan Regmunt. – Ofiary na tacę zbierane w tym dniu we wszystkich kościołach będą przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych – wyjaśnia rzecznik prasowy kurii biskupiej ks. Andrzej Sapieha.

W diecezji posługują m.in. elżbietanki, urszulanki, benedyktynki, a także franciszkanie, redemptoryści i kanonicy regularni. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego ustanowił w 1997 roku papież Jan Paweł II. – Jestem bardzo wdzięczna bł. Janowi Pawłowi II za ustanowienie tego dnia. To na pewno czas zatrzymania się przy Panu Bogu. To jest okazja do jeszcze głębszego spojrzenia na swoje powołanie i wdzięczności za nie. Osobiście staram się go przeżywać z takim zjednoczeniem z Panem Bogiem. Staram się przypatrzeć mojemu powołaniu – wyjaśnia elżbietanka s. Assumpta Capar z Nowej Soli.

Tego dnia osoby konsekrowane odnawiają swoje śluby zakonne. – Staram się codziennie odnawiać swoje śluby, aby żyć tym powołaniem w codzienności. Oczywiście, 2 lutego jest wyjątkowym dniem, bo odnawiamy je uroczyście we wspólnocie. Dzięki temu człowiek idzie z głębszym zapałem do swojej posługi – mówi elżbietanka.

Aktualnie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pracuje 188 sióstr z 21 zgromadzeń zakonnych oraz 99 księży zakonników i 9 braci zakonnych reprezentujących w sumie 10 zgromadzeń. 4 kobiety zostały włączone do stanu dziewic konsekrowanych.

Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego okolicznościowy list, zatytułowany „Ku pełni życia w Chrystusie", skierowali do wiernych polscy biskupi.

Krzysztof Król/GN

Kategorie wpisu: Święta i Uroczystości

LIPIEC
Aby kapłani, którzy