Aktualności

Bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia !

2016-12-28 00:40:29, komentarzy: 0

"Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką,
która będzie udziałem całego narodu;
dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam
Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan"
                                                
Łk 2, 10-11 Drodzy Goście, Kochani Parafianie!


   Boże Narodzenie było, jest i pozostanie świętem ludzkiego szczęścia i radości. Opieramy się nie na ludzkich wypowiedziach, ale za podstawę mamy autentyczny tekst Bożego objawienia. Kiedy nastąpiło największe wydarzenie w dziejach całej ludzkości - narodzenie Bożego Syna Jezusa Chrystusa, wtedy Anioł Boży obwieścił człowiekowi tę radosną wieść: "narodził się wam Zbawiciel". To jest podstawa chrześcijańskiej radości, optymizmu, szczęścia. Chrześcijaństwo jest tak piękne, bo Bóg prawdziwy schodzi na ziemię i wchodzi w ludzkie serce, w ludzką rzeczywistość, we wszystkie wymiary ludzkiej egzystencji.

 

   Kochani! Niech zatem w toku Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski i wypowiedzenie w naszej parafii Jubileuszowego Akty Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, jako życzenia Bożonarodzeniowe posłużą słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane na początku Jego pontyfikat: "Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Otwórzcie dla Jego mocy zbawczej granice państw, systemów ekonomicznych, systemów politycznych, rozległe dziedziny kultury, cywilizacji ostępu! Nie lękajcie się! Chrystus wie, co jest w człowieku. On jeden". 

 

Ksiądz Jan Pawlak, proboszcz

Ksiądz Damian Kołodziej

Ksiądz Dariusz Wytrykowski

i Siostry Benedyktynki Misjonarki

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.