Aktualności

APEL O WSPARCIE FINANSOWE RENOWACJI KATEDRY W SOSNOWCU

2014-11-12 21:22:09, komentarzy: 0


Drodzy Diecezjanie!

 

W nocy z wtorku na środę, z 28 na 29 października br., pożar strawił dach katedry pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu. Zniszczone zostały cenne malowidła ścienne autorstwa Włodzimierza Tetmajera, ucierpiało też wnętrze zabytkowej świątyni.


Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak w specjalnym komunikacie do diecezjan i wszystkich ludzi dobrej woli poprosił o modlitwę i pomoc materialną w odbudowie katedry. Apel ten zyskał poparcie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, które zwróciło się do biskupów diecezjalnych z prośbą o wsparcie finansowe prac przy odbudowie dachu i restauracji wnętrza katedry w Sosnowcu.


W imieniu Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję sosnowieckiej wspólnocie diecezjalnej wyrazy współczucia oraz zapewnienie o modlitwie i braterskiej pomocy.


Niech ta pomoc wyrazi się w ofierze materialnej, którą złożymy w kościołach naszej diecezji w niedzielę 23 listopada w formie zbiórki do puszek. Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności i jedności w wierze z naszymi braćmi i siostrami z diecezji sosnowieckiej, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

 

Z pasterskim błogosławieństwem

+Stefan Regmunt

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 4 listopada 2014 r.

Kategorie wpisu: Listy Pasterskie
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.