A SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO...

2013-12-25 11:08:00, komentarzy: 0

Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką:
Nad mieszkańcami kraju mroków zabłysło światło. Dziecię nam się narodziło.
Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. (Iz 9, 1.5)

Kochani Moi!
 Drodzy Parafianie i Goście!

„Nasza radość – jak mówi papież Franciszek – nie pochodzi z posiadania wielu rzeczy, ale ze spotkania z Jezusem, który jest pośród nas”. Ten Żywy Bóg, Bóg Mocny jest już z nami. Wydaje się nieraz, że spotkane w życiu trudności są nie do pokonania. Tak powiada przebrany za anioła diabeł. „Nie słuchajcie go, ale idźcie za Jezusem. Nie dajcie wykraść sobie tej nadziei, którą daje Jezus” – mówi Ojciec Święty Franciszek.

W Jezusie Bóg ofiaruje człowiekowi zbawienie, radość, pokój. Naszym codziennym życiem pełnym zawierzenia wcielonemu Słowu sprawiamy, że proroczy głos zostaje wzmocniony.

Życzę Wam, Moi Kochani, odkrywania na nowo Dobrej Nowiny o Bogu, który stał się człowiekiem i przychodzi z Miłości i z Miłością, by nas uzdrawiać, umacniać i zbawić.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2014 Roku życzy Ks. Jan Pawlak, proboszcz wraz z Księżmi: Jarosławem Paprocki, Krzysztofem Hołowczakiem, Grzegorzem Mikołajczykiem i Siostrami Benedyktynkami.

LIPIEC
Aby kapłani, którzy
w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską,
czuli się wspomagani