1% PODATKU - 100% SERCA - INFORMACJE CARITAS DIECEZJALNEJ

2014-02-20 20:28:00, komentarzy: 0

Od 9 lat Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, na którą można oddać 1% podatku w ramach akcji „1% podatku -100% serca". Za fundusze pozyskane w latach ubiegłych Caritas mogła m.in. zakupić sprzęt rehabilitacyjny, doposażyć magazyny pomocy rzeczowej w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp., wyremontować świetlice dla dzieci, zorganizować wypoczynek letni dzieciom z ubogich rodzin, zorganizować transport żywności i darów rzeczowych itd. 1% podatku to także współfinansowanie potrzeb mieszkańców naszej diecezji z różnych jej części, za wiedzą i zgodą Księdza Proboszcza i Parafialnego Zespołu Caritas.

Caritas jest największą organizacją katolicką w naszej diecezji, więc warto, by fundusze zebrane z 1% podatku zostały na terenie Kościoła Zielonogórsko-Gorzowskiego.Ponadto jest to organizacja z tradycjami, wieloletnim doświadczeniem i godna zaufania.

Szczegóły na temat akcji Caritas na plakatach, ulotkach oraz na stronie internetowej Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

Dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
ks. Stanisław Podfigórny

Caritas Diecezjalnych oraz placówek przez nie prowadzonych, które ubiegają się o 1% podatku jest w Polsce 44. Na liście utworzonej według zebranych kwot za rok 2012 jesteśmy na 8 miejscu! Poprzedzają nas: Caritas Polska, Tarnów, Kraków, Poznań, Warszawa, Kielce, Katowice)

Na co przeznaczyliśmy 1% za 2012 rok:

• Indywidualna pomoc dzieciom i dorosłym w leczeniu i rehabilitacji 212 757,00 zł
• działalność magazynów Caritas w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. (tzw. rzeczowa i żywnościowa pomoc społeczna) 82 657,26 zł
• promocja i organizacja wolontariatu 12 911, 28 zł
• działalność charytatywno-opiekuńcza- działalność Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Głogowie 7000,00 zł
• działalność placówek wsparcia dziennego Caritas dla dzieci i młodzieży (tzw. działalność na rzecz oświaty i wychowania 46 471,77 zł
• działalność na rzecz wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i osób starszych (organizacja zajęć integracyjnych, językowych, rozwijających zainteresowania, organizacja wyjazdów, rehabilitacja i gimnastyka osób starszych) 59 067,66 zł
• promocja akcji 1% podatku-100% serca w 2013 roku 32 240,00 zł

ŁĄCZNIE: 453 104,97 zł
DZIĘKUJEMY!!!

Nasze cele na ten rok są identyczne z celami z roku ubiegłego, ponieważ potrzeby w tych kwestiach są nadal ogromne, ludzie na nas liczą. Stąd też i my liczymy na podatników lubuskich i nie tylko:

1. Pomoc w sytuacjach kryzysowych, zdarzeniach losowych.
  2. Pomoc w leczeniu i rehabilitacji zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.
  3. Rozwój wolontariatu.
  4. Pomoc dzieciom (doposażenie placówek, wsparcie wypoczynku letniego itp.)

WARTO WSPIERAĆ NASZE DZIAŁANIA!

BĄDŹ DARCZYŃCĄ CARITAS!

PRZEKAŻ 1% OD SWOICH DOCHODÓW NA DZIAŁALNOŚĆ CARITAS

LIPIEC
Aby kapłani, którzy