Aktualności

1 Listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych

2018-10-27 23:00:00, komentarzy: 0

 1 Listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To doskonały czas abyśmy spojrzeli na życie Świętych, którzy teraz świętują razem z Bogiem. Święty Bernard uświadamia, że kult, jakim darzymy świętych, więcej korzyści przynosi nam niż im. Oni już cieszą się pełnią szczęścia i nasze modlitwy pochwalne nie powiększą ani ich świętości, ani ich szczęścia. Natomiast w nas, którzy czytamy ich żywoty, poznajemy ich świętość, rodzi się pragnienie czegoś więcej, pragnienie świętości. Święty opat przyznaje, że ilekroć myśli o świętych, czuje, jak rozpala się w nim płomień wielkich pragnień. Czy w nas też rozpala się ten płomień?


 Poniżej znajduje się plan Mszy świętych na 1 i 2 listopada oraz Litania do Wszystkich Świętych.

 

Msze święte w Uroczystość Wszystkich Świętych:

 • 07:00
 • 08:30
 • 10:00 (DPS)
 • 10:30
 • 12:00
 • 12:00 - Msza na nowym cmentarzu
 • 14:00 - Msza na starym cmentarzu z udziałem Biskupa Lityńskiego
 • 18:00Msze święte (2 listopada) we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych:

 • 07:00
 • 09:00
 • 18:00

 

 Kategorie wpisu: Święta i Uroczystości
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka:

Ostatnio
dodane:
Czytania 
na dziś
CZERWIEC
Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.