"Na świecie było Słowo..." - Życzenia Bożonarodzeniowe

2015-12-24 18:35:00, komentarzy: 0

"Na świecie było Słowo,

A świat stał się przez Nie,
lecz świat Go nie poznał.
Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli."
(J 1, 10-11)

Kochani Parafianie, Drodzy Goście!

Święta Bożego Narodzenia to coś o wiele ważniejszego niż tylko doroczne wspomnienie dawno minionego wydarzenia. Ten Janowy poemat o Słowie wskazuje na samą istotę świętowania Narodzenia Pańskiego.

Celebrujemy przyjście na ziemię Syna Bożego Słowa, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami i które tym wszystkim, którzy Je pzyjmują, daje moc, aby się stali dziećmi Bożymi.

To słowo dało moc przed 1050 laty Mieszkowi I i naszym praojcom na polskiej ziemi. To Słowo daje moc i dziś, w XXI wieku, tym którzy Je przyjmują.

A co to znaczy tu i teraz w Europie, w Polsce, w Zielonej Górze, zakładzie pracy, mojej rodzinie, we mnie? W czym objawia się ta rzeczywistość, że świat nie poznał przychodzącego Boga?

Kochani!

"Łaska i prawda przyszły przez Jeusa Chrystusa". Łaska przyszła, pomimo, że swoi Go nie przyjęli. Łaska i młosierdze nie są zależne od tego, czy człowiek zasługuje, czy też nie zasługuje. Łaska jest zawszearmowa, miłosierdzie również.

Przyjmijmy ten dar szczególny. niech On ze swoją łaską napełni nase życie osobiste, rodzinne i ojczyźniane. Niech Jego pokój i radość będą w nas.

Ks. Jan Pawlak, proboszcz
wraz z Ks. Krzysztofem Hołowczakiem,

Ks. Grzegorzek Mikołajczkiem

oraz Siostram Benedyktynkami.

Kategorie wpisu: Boże Narodzenie, Kapłani

MAJ
Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.